İstanbul Prekast

İstanbul Prekast fabrikamız Tuzla’da İstanbul Anadolu Yakası OSB. içerisinde bulunmaktadır. İstanbul’da yer alan prekast projelerine nakliye avantajı ile daha uygun teklifler verebilmekteyiz. İstanbul’da yer alan mimarlarımız projenize ait inşaatı daha sık kontrol edebilir.

İstanbul merkezli şirket olmamıza rağmen, gerçekleştirdiğimiz projeler tüm Türkiye’yi ve dünya çapında şehir merkezlerinde yer almaktadır.

İstanbul’da İstanbul ruhunu yansıtan prekast yapılar görmek ana hedefimiz. İstanbul’da ilham alınabilecek çok sayıda etken var. Tarihi yapılar, modern yapılar, müzeler, iş merkezleri… İstanbul adeta modern ve etnik mimarilerin birleşim noktası haline gelmiş durumda. İstanbul’da düz, ucuz, standart binalar yapmak İstanbul’un yapı ruhuna hakaret etmek olur.

Mimar Sinan, Osmanlı İmparatorluğu döneminde 50 yıl boyunca baş mimarlık yapmış, 99 yıllık hayat tecrübesine 375 eser sığdırmıştır. İstanbul’da Mimar Sinan’ın bilinen 36 eseri bulunmaktadır.

3000 yıllık tarihi bulunan, yüzlerce binlerce mimarın yaşamış olduğu bir şehirde yaşıyoruz. Yapılarımıza bu insanların tecrübelerinden, ilham adıldığı değerlerden bir şeyler katsak, yaşam alanlarımız, çalışma alanlarımız daha yaşanılabilir alanlar olmaz mı?

İstanbul Prekast dış cephe kaplama uygulamaları ile hem sizin hem İstanbul ruhunu yansıtan, talebinize göre modern yada tarihi izler taşıyan yapılar yapabilmekteyiz.

İstanbul Prekast projelerimiz, ana şirket ve marka referans sayfalarımızda yer almaktadır.

İstanbul'da Hizmet Verdiğimiz İlçeler

İstanbul Anadolu Yakası – Adalar Ataşehir Beykoz Çekmeköy Kadıköy Kartal Maltepe Pendik Sancaktepe Sultanbeyli Şile Tuzla Ümraniye Üsküdar

İstanbul Avrupa Yakası – Arnavutköy Avcılar Bağcılar Bahçelievler Bakırköy Başakşehir Bayrampaşa Beşiktaş Beylikdüzü Beyoğlu Büyükçekmece Çatalca Esenler Esenyurt Eyüpsultan Fatih Gaziosmanpaşa Güngören Kağıthane Küçükçekmece Sarıyer Silivri Sultangazi Şişli Zeytinburnu

İstanbul Tarihi Yapılarından İlham Alın

İstanbul, Asya ve Avrupa’da toprakları bulunan dünyada benzeri olmayan şehirdir. İnsanlık tarihi boyunca büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bilinen üç büyük imparatorluk Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu döneminde en kalabalık şehir olmuş, kültür, sanat, mimari ve politikanın kalbinin attığı merkez konumunu her zaman korumuştur.

Tarihi üç bin yıl öncesine dayanan bu kentin içerisinde yaşayan insanların ve dönemin değerlerine uygun yapılan mimari başyapıtları hala ayaktadır.

Yapılarınızı inşa ederken geçmişte yapılmış başyapıtlardan ilham alabilir, içerisinde sizi yansıtan mimari öğeleri kendi projelerinizde kullanabilirsiniz.